שדרוג ל-SharePoint Server 2016 Release 2

במאמר זה, נתי מציג לנו את העקרונות המנחים כיצד לשדרג את גרסת ה-SharePoint שלנו ל-SharePoint Server 2016 Release 2

מאת | פורסם: | עודכן:

מס’ הערות לשדרוג

ניתן לשדרג ל-SharePoint 2016 רק מגרסאות SharePoint Server 2013 March 2013 PU ומעלה (Build-  15.0.4481.1005 )

שדרוג SharePoint 2016 מתבצע בתצורת Database attach – משמעות הדבר שהשדרוג מטפל רק בתוכן של סביבת ה-SharePoint ולא בכלל ההגדרות והקונפיגורציה מסביב.  
תהליך השדרוג כולל התקנה והגדרה של סביבת SharePoint Server 2016 , לאחר מכן העתקת בסיסי הנתונים של התוכן ושל שירותי האפליקציה הנתמכים (Managed Metadata, Secure Store וכו’..) לסביבה החדשה (ניתן ע”י העתקת ה-MDF וה-LDF , וכן ע”י ביצוע backup & Restore) בנוסף ניתן להגדיר את בסיסי הנתונים במצב של Read Only ע”מ שמשתמשים יוכלו לצפות בתוכן אך לא לשנות אותו.

הערה חשובה

SharePoint Server 2016 לא תומך באוספי אתרים המוגדרים ב-Mode של SharePoint 2010 – המוכרים גם כ-compatibility level 14 – כל ניסיון לשדרג אוסף אתרים שהגיע מ-2013 אבל הוא ב- compatibility level  – SharePoint 2010 ייכשל ולא יתאפשר נדרש לשדרג את אוסף האתרים לגרסת 2013 בחוות SharePoint 2013 ורק לאחר מכן להתחיל את תהליך השדרוג.

ניתן לבצע בדיקה על בסיסי הנתונים של התוכן ע”מ לבדוק אילו אוספי אתרים מוגדרים לעבוד בתאימות SharePoint 2010 ע”י הרצת הפקודה הבאה:

Get-SPSite -Limit All | ? { $_.CompatibilityLevel -eq 14 }

ב-SharePoint Server 2016 בוטל הקונספט של compatibility modes ואוספי האתרים צריכים להיות תמיד בגרסה האחרונה הזמינה וזו מתוך תפיסת הפיתוח של המוצר הנגזרת מ-Office 365 ומצריכה תאימות מלאה.

אוספי האתרים יכולים להשתדרג ב-3 דרכים:

שדרוג אוספי האתרים ביחד עם בסיס הנתונים – לאחר שבסיס הנתונים משתדרג ע”י הרצת הפקודה Mount-SPContentDatabase, ניתן להריץ את הפקודה Upgrade-SPContentDatabase לשדרוג אוספי האתרים – במידה ורוצים לדחות את השדרוג ניתן להפעיל את הפרמטר SkipSiteUpgrade

שדרוג אוסף האתרים ידנית – ע”י Upgrade-SPSite
גלישה ראשונה לאתר לאחר שדרוג בסיסי הנתונים – אוספי האתרים משתדרגים אוטומטית לאחר הגלישה הראשונה לאחר שדרוג בסיס הנתונים.

לוגים ע”מ לצפות ולעקוב אחרי השדרוג ניתן למצוא בכתובת הבאה:

%COMMONPROGRAMFILES%\Microsoft Shared\Web server extensions\16\LOGS.

קחו בחשבון, שהגורם מס’ אחד לנפילת שדורגים הוא Customization ופיתוחי צד ג’ באתרים – הקפידו לטפל בהם ראשונים ולרוב השדרוג יעבור בהצלחה.

בהצלחה לכולם,

נתי פפירוביץ’
נתי פפירוביץ'

אודות כותב המאמר

נתי פפירוביץ' - יועץ מיקרוסופט שרפוינט בחברת U-BTech Solutions

נתי הוא יועץ שרפוינט בחברת U-BTech Solutions. במסגרת תפקידו, נתי מבצע פרויקטים מובילים בתחומו בחברות המובילות במשק הישראלי. בנוסף לכך, נתי מנהל את קהילת SharePoint ישראל ומנהל פורום SharePoint ישראל.

comments powered by Disqus