טיפ: מיפוי אוטומטי של אאוטלוק לתיבות נוספות של בעלי הרשאה

טיפ מרונן גבאי על כיצד לנהל את יכולת המיפוי האוטומטי של אאוטלוק לתיבות נוספות של בעלי הרשאה

מאת | פורסם: | עודכן:

אחת התכונות היפות, המדליקות והמציקות ב-Outlook 2010/2013 בעבודה מול Exchange 2010/2013 הינה הצגה אוטומטית של תיבות אשר קיבלנו עבורן הרשאות. למעשה, תכונה זו מציגה תיבה נוספת ב-Outlook בצורה אוטומטית כאשר ניתנות הרשאות לנציג (delegate) על תיבה מסויימת עם הרשאת Full Mailbox Access דרך ממשק ה-Exchange.

יום אחד, הגיע אלי תלמיד לכיתה בקורס Exchange וטען שלוקח ל-Outlook שלו שעות להסתנכרן. במבט חטוף על התחנה, ראיתי כי יש לו מספר עשרות של תיבות משניות מקושרות ל-Outlook. תיבות אלו הופיעו היות ולאותו מנהל IT היו הרשאות על אותן תיבות והיות ו-Outlook, כברירת מחדל, מסנכרן את כל אותן תיבות נוספות אל התחנה. בקיצור, ברגע שתתנו הרשאת Full Mailbox Access לתיבה, הנציג אשר יפתח את התיבה שלו יראה את אותה התיבה ויסנכרן אותה אליו.

תכונה מצויינת, אך לעיתים מציקה... ניתן לשלוט בהתנהגות זו באמצעות פקודות Powershell. הסבר מפורט ניתן למצוא במאמר TechNet בנושא.
בנוסף, יש לזכור שכל תיבה נוספת ב-Outlook עוברת Caching כברירת מחדל. גם בתכונה זו ניתן לשלוט, באמצעות שינוי Registry. הסבר מפורט במאמר KB982697.

רונן גבאי

אודות כותב המאמר

רונן גבאי - מייסד שותף, סמנכ"ל טכנולוגיות ו-Microsoft Office 365 P-Seller בחברת U-BTech Solutions

רונן הוא מומחה בינלאומי המביא איתו שנים של ידע ונסיון, גם כמרצה מוביל ו-CTO בג'ון ברייס מכללת הי-טק וגם כיועץ בכיר לחברות וארגונים. בעשור האחרון רונן מוביל את תחום ה-Ofice 365 בתור Microsoft P-Seller, מנהל את Exchange User Group ומוביל פרויקטים של הטמעות ואינטגרציה של Windows Server, Active Directory, Microsoft Exchange Server ופלטפורמות הענן של מיקרוסופט.

comments powered by Disqus