רשמים מכנס השותפים WPC 2013

צחי אסיף, מנכ"ל יו-ביטק סולושנס, מסכם את WPC 2013, כנס השותפים השנתי של מיקרוסופט.

מאת | פורסם: |

למי שאינו מכיר את ה WPC - Worldwide Partner Conference, מדובר בכנס שותפים שנתי שבו מיקרוסופט מציגה את עתידה העסקי והטכני לשותפיה. מערכת היחסים בין מיקרוסופט והשותפים שלה היא אחת ממערכות היחסים המורכבות והענפות ביותר בתחום מערכות המידע. לכנס מגיעים שותפים מכל העולם וזוכים להיות נוכחים בהרצאות במגוון רחב מאוד של נושאים, כמו גם בהכרזות בלעדיות לכנס, השקות רשמיות של מוצרים חדשים וגרסאות עדכניות למוצרים קיימים. בין השאר זכינו להיות עדים להשקה הרשמית של Windows 8.1 ולהודעות מרעישות על שינוי תצורת הרישוי עבור פתרונות Office 365 ו- Microsoft Online.

מזג האוויר ביוסטון טקסס היה הרבה יותר נעים ממה שציפינו, אפילו ירד גשם יום אחד והפחד מחום מדברי כבד התברר כמיותר. בתוך אולמות הכנסים עצמם היה ממוזג כמובן, דבר שבעיקר הקל על ההמון העצום של האנשים שעמדו בתור כדי לקנות את מכשיר ה Surface של מיקרוסופט. עמידה בתור לקחה בממוצע 4 שעות, שבסופן יכול הממתין בר המזל לרכוש מכשיר Surface RT או Surface Pro בהנחה מיוחדת לכנס של 99$/399$ במקום 499$/999$. התור הזה, באופן סימבולי, מסמל את השינוי הגדול ביותר שמיקרוסופט מתעתדת לבצע ואת הצורה שבה היא רואה את עצמה - כבר לא רק כחברת תוכנה בלבד אלא חברת שירותים ומכשירים שנשענים על עמודי תווך יציבים של תוכנה.

בכנס נכחו יותר מ 15,000 שותפי מיקרוסופט, כמות אנשים לא קטנה בכל סדר גודל. התכנון וההשקעה בכנס השנתי בהחלט הורגשו, מרגע הרישום העצמאי וקבלת תג אישי באופן אוטומטי לחלוטין, הלאה לפינוק הבלתי פוסק בתוך אולם הכנסים וכלה ביעילות המדהימה שבה הכל התנהל - הכל עבד כמו מערכת משומנת היטב.

אנחנו, בחברת U-BTech, הגענו לכנס בתור שותפים לנושאי האינטגרציה, הטמעת הטכנולוגיות מבית Microsoft, הדרכה רשמית בנושאים השונים ובתור מפתחי תוכנה מנוהלים. U-BTech מנוהלת כשותף Enterprise ומובילה תחומים רבים במגמות הוותיקות והחדשות. בעזרת הכנס הצלחנו לקדם לא מעט נושאים, נפגשנו עם מפיצים מרחבי העולם בכדי לעניין אותם בפתרונות התוכנה שלנו ואפילו הצלחנו לעניין לא מעט גורמים מ Microsoft עצמה. מדובר בכנס השני שבו אנחנו נוכחים (הראשון היה לפני שנתיים בלוס-אנג'לס) ועדיין הצלחנו להיות מופתעים מכמות הדברים שאפשר לקדם ולהשיג בימי הכנס. מדובר בכלי עבודה מדהים ובמה יעילה להשגת יעדים.

מייסדי ושותפי U-BTech בכנס WPC 2013. מימין לשמאל: צחי אסיף, אלעד חיון ורונן גבאי

הדובדבן שבקצפת השנה הייתה נוכחותה הבולטת של המשלחת הישראלית. במאמץ לא מבוטל ועם הרבה השקעה וזמן, הצליחו קומץ של נציגים ממיקרוסופט ישראל להפוך את הכנס לחוויה מדהימה אף יותר. אפשר לקרוא עוד על החוויות והרשמים של המשלחת באתר אנשים ומחשבים אבל אין ספק שהיה שווה כל רגע.

אין ספק שכאמצעי להעביר את כוונותיה והתוכניות שלה לגבי העתיד, הכנס מצליח להשיג את מטרתו בכל פעם מחדש, לפחות בפעמים שאנחנו נכחנו בו. הוא אפילו מצליח להפתיע עם חדשות טובות. מקווים להתראות בכנס בשנה הבאה!

צחי אסיף

אודות כותב המאמר

צחי אסיף - מנכ"ל, מייסד ושותף בחברת U-BTech Solutions

צחי מביא איתו נסיון רחב של למעלה מ-15 שנים בניהול, שיווק ומכירות בארגונים מובילים. בתפקידו הקודם, שימש צחי כמנהל מכירות ארצי בחברת סלקום.

comments powered by Disqus