מוצרים חדשים בשלב Beta

מאת | פורסם: |

המוצר הבא שלנו...

כחלק מהאתגר המתמיד לשפר את חיי הלקוחות שלנו ואת רמת השירות אותה הם מציעים למשתמשים בארגון בו הם עובדים, חברת U-BTech Solutions עתידה להכריז בעתיד הקרוב על שלושה מוצרים חדשים.

מוצרים אלו יאפשרו למנהלי הרשת ומנהלי מערכות המידע, בארץ ובעולם, להתמודד עם חלק מהבעיות הנפוצות ביותר בעבודה היומיומית שלהם ושל משתמשי הקצה שלהם, בתשתית הפנים ארגונית ובענן הציבורי של Microsoft.

כל המוצרים נמצאים בשלבי Beta מתקדמים וכחלק משיתוף הפעולה וההפריה ההדדית שלנו מול לקוחותינו, אנו מחפשים Beta Sites להטמעת המוצרים, בהתאם לצורך בהם. U-BTech תהיה שותפה לכל תהליך ההטמעה ותתמוך בלקוחות ה-Beta באופן צמוד. כ-Beta Site של חברת U-BTech, אולי אף תוכלו לקחת חלק פעיל בתהליך הפיתוח ולהציע יכולות שלא חשבנו עליהן בעצמנו!

ההשתתפות מוגבלת לארגונים בעלי צוות IT ישראלי שהגישה לכלל המערכות בו אפשרית מהארץ.

 

U-BTech's Password Expiration Service

שירות שיאפשר לכם ליצור מדיניות תזכורת לפקיעת תוקפן של סיסמאות משתמשים, גם בסביבת Active Directory וגם בסביבת הענן הציבורי של Microsoft.

השירות תומך בעבודה עם מספר Tenants לשירותי ענן, מספר סביבות Active Directory וכל זאת תוך התאמה של הודעת הדואר שתישלח למשתמש בהתראה הראשונה, השנייה והשלישית לפני פקיעת תוקף הסיסמא.

קיימת האפשרות גם להתריע על משתמשי קצה שסיסמתם אינה מוגדרת לפוג והמלל שיופיע בכל הודעות הדואר ניתן להגדרה באופן מלא.

בין אם המשתמש עובד יום יום בארגון, מתחבר כל יום מהבית או קבלן חיצוני – השירות ישים קץ לסיטואציות בהן תוקף הסיסמא פג ללא ידיעת משתמשי הקצה.

 

U-BTech's Password Management Portal

תשתית מודולרית שתאפשר, לאחר תהליך רישום קצר, איפוס סיסמא או שינוי סיסמא על-ידי משתמשי הקצה באמצעות ממשק Web פשוט, קל ונוח לתפעול.

הרישום לשירות ניתן לביצוע באופן מרוכז עבור כל המשתמשים או ע"י כל משתמש בנפרד. הממשק יאפשר שינוי סיסמא למשתמשים שסיסמתם עדיין בתוקף או איפוס סיסמא באמצעות OTP (One Time Password) למשתמשים שחשבונם ננעל או התוקף לסיסמתם פג.

השירות תומך באופן מלא בעבודה מול תשתית Active Directory או מול תשתית הענן הציבורי של Microsoft. המוצר אופיין ותוכנן יחד עם מחלקות אבטחת המידע והביטחון המחמירות בארץ בכדי לעמוד בכל הדרישות וצורכי התקינה הנחוצים.

לאחר הטמעת המוצר והדרכת המשתמשים על אופן השימוש בשירות, הפניות ל Help Desk עבור איפוסי סיסמא או אפילו שחרור חשבון נעול (ניתן להגדרה) יופחתו כמעט באופן מוחלט – החזר השקעה מוכח!

 

U-BTech's Contacts Importer

תוכנה שתאפשר למנהלי הרשת ותשתיות הדואר בארגון לייבא אנשי קשר בצורה מרוכזת לתיבות הדואר של כל משתמשי הארגון או לקבוצות משתמשים נבחרות.

אנשי הקשר יופיעו בצורה המתאימה והרצויה בכל Mail Client / תוכנת דואר שיודעת לעבוד מול Exchange Server 2007 SP1 ומעלה, כולל מכשירי טלפון חכמים (iOS, Android, Windows Phone)

באמצעות התוכנה יהיה ניתן ליצור הגדרת מדיניות אחת או יותר שבה תתאפשר הזנה של המקור ממנו יש לקרוא את אנשי הקשר (CSV, LDAP Query, Public Folder), את התיבות בהן יש ליצור את אנשי הקשר, את התיקייה בתיבה שבה יש ליצור את אנשי הקשר והתדירות שבה יש לבצע את הסנכרון.

המוצר יאפשר יצירת אנשי קשר בתיבות שנמצאות ב Exchange On-Premise או בשירות הענן הציבורי של Microsoft. גם תיקיות ציבוריות כמקור לאנשי הקשר ייתמכו בשרתי Exchange On-Premise או בשירות הענן הציבורי של Microsoft.

 

אם אחד או יותר מהמוצרים הנ"ל רלוונטי עבורכם, אם קראתם את תיאור המוצר ומיד נזכרתם באתגר דומה שנאלצם להתמודד איתו, אנא אל תהססו ליצור איתנו קשר.
* שמם של המוצרים והיכולות שבהם עתידים להשתנות בגרסה הסופית
אלעד חיון

אודות כותב המאמר

אלעד חיון - מייסד שותף ומנהל מחלקת מחקר ופיתוח בחברת U-BTech Solutions

אלעד הוא מייסד שותף ומנהל מחלקת מחקר ופיתוח בחברת U-BTech Solutions. לאלעד נסיון רב שנים כיועץ ואינטגרטור בניהול מערכות מידע. כמו-כן, אלעד מרצה בכיר בג'ון ברייס מכללת הי-טק.